Super liga Srbije
Serbia
League level:
First Tier
Reigning champion:
Red Star Belgrade
Record-holding champions:
Red Star Belgrade 13 time(s)
UEFA coefficient:
19. Pos. 27.775 Points
- Number of teams: 16 teams
- Players: 477
- Foreigners: 122 Players 25.6%
- ø-Market value: €561k
- ø-Age: 25.3
Complete Super liga Srbije schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/14/105:30 PM | ||||||
(11.) Smederevo 1924 | 0:0 | Red Star (9.) | ||||
(8.) Spartak | 1:1 | BSK Borca (7.) | ||||
(5.) Borac Cacak | 1:1 | Javor-Matis (6.) | ||||
(4.) OFK Beograd | 1:0 | Metalac (15.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(2.) Partizan | 2:1 | FK Indjija (14.) | ||||
Sun 8/15/105:30 PM | ||||||
(10.) Vojvodina | 0:0 | Jagodina (12.) | ||||
(1.) Rad | 4:0 | FK Cukaricki (16.) | ||||
(13.) Hajduk Kula | 1:2 | Sloboda Uzice (3.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/21/105:30 PM | ||||||
(2.) Sloboda Uzice | 1:0 | OFK Beograd (8.) | ||||
(12.) Metalac | 0:0 | Rad (3.) | ||||
(16.) FK Cukaricki | 0:1 | Borac Cacak (5.) | ||||
(13.) BSK Borca | 0:2 | Vojvodina (4.) | ||||
(7.) Jagodina | 1:0 | Smederevo 1924 (11.) | ||||
Sun 8/22/105:00 PM | ||||||
(9.) Javor-Matis | 0:0 | Spartak (10.) | ||||
(14.) FK Indjija | 0:1 | Red Star (6.) | ||||
Sat 9/4/108:00 PM | ||||||
(1.) Partizan | 2:0 | Hajduk Kula (15.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/28/105:00 PM | ||||||
(7.) Spartak | 2:0 | FK Cukaricki (16.) | ||||
(6.) Rad | 0:0 | Sloboda Uzice (5.) | ||||
(2.) Vojvodina | 2:0 | Javor-Matis (13.) | ||||
(4.) Borac Cacak | 1:0 | Metalac (14.) | ||||
(11.) Smederevo 1924 | 1:1 | BSK Borca (12.) | ||||
Sun 8/29/105:00 PM | ||||||
(15.) Hajduk Kula | 1:3 | FK Indjija (9.) | ||||
(10.) OFK Beograd | 0:2 | Partizan (1.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) Red Star | 2:1 | Jagodina (8.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/11/102:30 PM | ||||||
(14.) Metalac | 0:1 | Spartak (4.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(12.) Javor-Matis | 0:0 | Smederevo 1924 (11.) | ||||
(6.) Sloboda Uzice | 0:0 | Borac Cacak (5.) | ||||
(7.) FK Indjija | 2:0 | Jagodina (10.) | ||||
(16.) FK Cukaricki | 0:2 | Vojvodina (2.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) Partizan | 3:0 | Rad (9.) | ||||
Sun 9/12/104:30 PM | ||||||
(13.) BSK Borca | 1:3 | Red Star (3.) | ||||
(15.) Hajduk Kula | 1:2 | OFK Beograd (8.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/18/104:00 PM | ||||||
(3.) Vojvodina | 1:1 | Metalac (13.) | ||||
(9.) Jagodina | 2:0 | BSK Borca (14.) | ||||
(11.) Smederevo 1924 | 2:0 | FK Cukaricki (16.) | ||||
(6.) OFK Beograd | 2:1 | FK Indjija (10.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Red Star | 1:0 | Javor-Matis (12.) | ||||
Sun 9/19/103:30 PM | ||||||
(8.) Borac Cacak | 0:2 | Partizan (1.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(7.) Rad | 1:0 | Hajduk Kula (15.) | ||||
(4.) Spartak | 2:2 | Sloboda Uzice (5.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/24/107:00 PM | ||||||
(1.) Partizan | 0:0 | Spartak (5.) | ||||
Sat 9/25/104:00 PM | ||||||
(12.) Javor-Matis | 0:0 | Jagodina (10.) | ||||
(11.) FK Indjija | 0:0 | BSK Borca (13.) | ||||
(14.) Metalac | 0:3 | Smederevo 1924 (7.) | ||||
Sun 9/26/102:00 PM | ||||||
(6.) Sloboda Uzice | 0:0 | Vojvodina (3.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(9.) OFK Beograd | 0:1 | Rad (4.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(16.) FK Cukaricki | 0:1 | Red Star (2.) | ||||
(15.) Hajduk Kula | 1:1 | Borac Cacak (8.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/2/101:45 PM | ||||||
(7.) Smederevo 1924 | 0:0 | Sloboda Uzice (6.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(8.) Borac Cacak | 1:1 | OFK Beograd (9.) | ||||
(12.) BSK Borca | 1:0 | Javor-Matis (13.) | ||||
(5.) Spartak | 1:0 | Hajduk Kula (15.) | ||||
(10.) Jagodina | 1:1 | FK Cukaricki (16.) | ||||
Sun 10/3/102:30 PM | ||||||
(4.) Rad | 2:0 | FK Indjija (11.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(3.) Vojvodina | 2:0 | Partizan (2.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Red Star | 2:0 | Metalac (14.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/15/106:00 PM | ||||||
(2.) Partizan | 5:3 | Smederevo 1924 (9.) | ||||
Sat 10/16/102:30 PM | ||||||
(15.) FK Cukaricki | 0:0 | BSK Borca (12.) | ||||
(14.) Metalac | 1:2 | Jagodina (7.) | ||||
(11.) FK Indjija | 1:1 | Javor-Matis (13.) | ||||
(6.) OFK Beograd | 2:0 | Spartak (5.) | ||||
Sun 10/17/102:30 PM | ||||||
(4.) Rad | 3:1 | Borac Cacak (10.) | ||||
(16.) Hajduk Kula | 0:1 | Vojvodina (3.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(8.) Sloboda Uzice | 0:3 | Red Star (1.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/23/101:00 PM | ||||||
(2.) Red Star | 0:1 | Partizan (1.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(8.) Jagodina | 0:1 | Sloboda Uzice (6.) | ||||
(10.) Borac Cacak | 0:0 | FK Indjija (12.) | ||||
(9.) Smederevo 1924 | 1:1 | Hajduk Kula (14.) | ||||
(11.) BSK Borca | 1:0 | Metalac (15.) | ||||
(13.) Javor-Matis | 2:0 | FK Cukaricki (16.) | ||||
Sun 10/24/102:30 PM | ||||||
(7.) Spartak | 1:2 | Rad (3.) | ||||
(4.) Vojvodina | 0:0 | OFK Beograd (5.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/30/101:00 PM | ||||||
(16.) Metalac | 1:3 | Javor-Matis (11.) | ||||
(9.) Borac Cacak | 0:0 | Spartak (7.) | ||||
(5.) Sloboda Uzice | 2:1 | BSK Borca (13.) | ||||
(6.) OFK Beograd | 2:2 | Smederevo 1924 (8.) | ||||
(12.) FK Indjija | 0:0 | FK Cukaricki (15.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(1.) Partizan | 3:0 | Jagodina (10.) | ||||
Sun 10/31/101:00 PM | ||||||
(14.) Hajduk Kula | 2:0 | Red Star (3.) | ||||
(2.) Rad | 1:0 | Vojvodina (4.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/6/101:00 PM | ||||||
(5.) Spartak | 5:2 | FK Indjija (12.) | ||||
(9.) Javor-Matis | 1:0 | Sloboda Uzice (6.) | ||||
(4.) Vojvodina | 4:0 | Borac Cacak (11.) | ||||
(8.) Jagodina | 3:0 | Hajduk Kula (14.) | ||||
(16.) FK Cukaricki | 1:2 | Metalac (15.) | ||||
6:15 PM | ||||||
(2.) Red Star | 1:0 | OFK Beograd (7.) | ||||
Sun 11/7/101:00 PM | ||||||
(10.) Smederevo 1924 | 0:0 | Rad (3.) | ||||
(13.) BSK Borca | 0:3 | Partizan (1.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/13/101:00 PM | ||||||
(11.) FK Indjija | 1:0 | Metalac (15.) | ||||
(13.) Borac Cacak | 0:1 | Smederevo 1924 (8.) | ||||
(5.) Sloboda Uzice | 4:0 | FK Cukaricki (16.) | ||||
(9.) OFK Beograd | 0:1 | Jagodina (6.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Partizan | 4:1 | Javor-Matis (10.) | ||||
Sun 11/14/101:00 PM | ||||||
(14.) Hajduk Kula | 0:1 | BSK Borca (12.) | ||||
(7.) Spartak | 0:1 | Vojvodina (3.) | ||||
(4.) Rad | 0:1 | Red Star (2.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/20/101:00 PM | ||||||
(3.) Vojvodina | 2:0 | FK Indjija (12.) | ||||
(16.) FK Cukaricki | 2:4 | Partizan (1.) | ||||
(8.) Smederevo 1924 | 0:0 | Spartak (7.) | ||||
(11.) BSK Borca | 1:1 | OFK Beograd (9.) | ||||
(14.) Metalac | 3:2 | Sloboda Uzice (5.) | ||||
(10.) Javor-Matis | 0:0 | Hajduk Kula (15.) | ||||
Sun 11/21/101:00 PM | ||||||
(6.) Jagodina | 1:1 | Rad (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Red Star | 2:0 | Borac Cacak (13.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/27/101:00 PM | ||||||
(13.) Borac Cacak | 1:1 | Jagodina (6.) | ||||
(12.) FK Indjija | 1:3 | Sloboda Uzice (5.) | ||||
(3.) Vojvodina | 4:1 | Smederevo 1924 (9.) | ||||
(15.) Hajduk Kula | 1:1 | FK Cukaricki (16.) | ||||
Sun 11/28/101:00 PM | ||||||
(10.) OFK Beograd | 0:1 | Javor-Matis (8.) | ||||
(7.) Spartak | 1:2 | Red Star (2.) | ||||
(4.) Rad | 5:0 | BSK Borca (11.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(1.) Partizan | 5:0 | Metalac (14.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/4/101:00 PM | ||||||
(1.) Partizan | 5:2 | Sloboda Uzice (5.) | ||||
(16.) FK Cukaricki | 0:2 | OFK Beograd (10.) | ||||
(8.) Smederevo 1924 | 2:1 | FK Indjija (12.) | ||||
(11.) BSK Borca | 2:0 | Borac Cacak (13.) | ||||
(14.) Metalac | 1:1 | Hajduk Kula (15.) | ||||
(7.) Javor-Matis | 2:1 | Rad (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Red Star | 2:2 | Vojvodina (3.) | ||||
Sun 12/5/101:00 PM | ||||||
(9.) Jagodina | 0:1 | Spartak (6.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/5/111:00 PM | ||||||
(13.) FK Indjija | 1:3 | Partizan (1.) | ||||
(9.) Jagodina | 1:2 | Vojvodina (3.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(16.) FK Cukaricki | 0:3 | Rad (4.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(14.) Metalac | 2:0 | OFK Beograd (10.) | ||||
(11.) BSK Borca | 0:0 | Spartak (6.) | ||||
(5.) Sloboda Uzice | 2:2 | Hajduk Kula (15.) | ||||
(7.) Javor-Matis | 1:1 | Borac Cacak (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Red Star | 1:0 | Smederevo 1924 (8.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 3/9/112:00 PM | ||||||
(12.) Borac Cacak | 3:0 | FK Cukaricki (16.) | ||||
(15.) Hajduk Kula | 0:4 | Partizan (1.) | ||||
(3.) Vojvodina | 2:1 | BSK Borca (11.) | ||||
(4.) Rad | 2:0 | Metalac (14.) | ||||
(6.) Spartak | 0:0 | Javor-Matis (7.) | ||||
(8.) OFK Beograd | 1:0 | Sloboda Uzice (5.) | ||||
(9.) Smederevo 1924 | 0:0 | Jagodina (10.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Red Star | 3:1 | FK Indjija (13.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/12/111:00 PM | ||||||
(10.) Jagodina | 0:2 | Red Star (2.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(16.) FK Cukaricki | 0:2 | Spartak (5.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(6.) Sloboda Uzice | 0:0 | Rad (4.) | ||||
(7.) Javor-Matis | 0:1 | Vojvodina (3.) | ||||
(14.) Metalac | 0:0 | Borac Cacak (12.) | ||||
(11.) BSK Borca | 0:0 | Smederevo 1924 (8.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(1.) Partizan | 2:1 | OFK Beograd (9.) | ||||
Wed 3/16/113:00 PM | ||||||
(13.) FK Indjija | 1:2 | Hajduk Kula (15.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/19/111:00 PM | ||||||
(11.) Borac Cacak | 1:0 | Sloboda Uzice (7.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(3.) Vojvodina | 3:0 | FK Cukaricki (16.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(5.) Spartak | 2:0 | Metalac (14.) | ||||
(8.) OFK Beograd | 1:0 | Hajduk Kula (15.) | ||||
(6.) Smederevo 1924 | 2:1 | Javor-Matis (10.) | ||||
(9.) Jagodina | 2:0 | FK Indjija (13.) | ||||
Sun 3/20/112:00 PM | ||||||
(4.) Rad | 2:2 | Partizan (1.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Red Star | 4:1 | BSK Borca (12.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/2/111:00 PM | ||||||
(10.) Javor-Matis | 0:2 | Red Star (2.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(14.) Metalac | 0:1 | Vojvodina (3.) | ||||
(16.) FK Cukaricki | 0:1 | Smederevo 1924 (6.) | ||||
(13.) FK Indjija | 1:2 | OFK Beograd (7.) | ||||
(8.) Sloboda Uzice | 0:1 | Spartak (5.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(1.) Partizan | 2:0 | Borac Cacak (12.) | ||||
Sun 4/3/113:00 PM | ||||||
(15.) Hajduk Kula | 0:1 | Rad (4.) | ||||
(11.) BSK Borca | 1:0 | Jagodina (9.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/9/113:30 PM | ||||||
(11.) Jagodina | 0:1 | Javor-Matis (8.) | ||||
(3.) Vojvodina | 3:1 | Sloboda Uzice (9.) | ||||
(10.) BSK Borca | 4:0 | FK Indjija (13.) | ||||
(6.) Smederevo 1924 | 1:0 | Metalac (14.) | ||||
(12.) Borac Cacak | 1:0 | Hajduk Kula (15.) | ||||
Sun 4/10/112:30 PM | ||||||
(4.) Rad | 2:0 | OFK Beograd (7.) | ||||
3:30 PM | ||||||
(5.) Spartak | 1:2 | Partizan (1.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Red Star | 4:0 | FK Cukaricki (16.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/16/112:00 PM | ||||||
(15.) Metalac | 0:1 | Red Star (2.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(7.) OFK Beograd | 2:1 | Borac Cacak (12.) | ||||
(8.) Sloboda Uzice | 2:1 | Smederevo 1924 (6.) | ||||
(10.) Javor-Matis | 0:0 | BSK Borca (11.) | ||||
(13.) Hajduk Kula | 1:0 | Spartak (5.) | ||||
(14.) FK Indjija | 1:1 | Rad (4.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(16.) FK Cukaricki | 1:3 | Jagodina (9.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(1.) Partizan | 0:1 | Vojvodina (3.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 4/20/112:00 PM | ||||||
(5.) Spartak | 3:1 | OFK Beograd (7.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(9.) BSK Borca | 3:1 | FK Cukaricki (16.) | ||||
(6.) Smederevo 1924 | 1:4 | Partizan (1.) | ||||
(12.) Borac Cacak | 0:0 | Rad (4.) | ||||
(11.) Jagodina | 0:2 | Metalac (13.) | ||||
(3.) Vojvodina | 2:1 | Hajduk Kula (14.) | ||||
(8.) Javor-Matis | 2:1 | FK Indjija (15.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(2.) Red Star | 5:1 | Sloboda Uzice (10.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/23/112:30 PM | ||||||
(6.) OFK Beograd | 1:0 | Vojvodina (3.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(4.) Rad | 1:1 | Spartak (5.) | ||||
(16.) FK Cukaricki | 0:1 | Javor-Matis (7.) | ||||
(9.) Sloboda Uzice | 2:0 | Jagodina (11.) | ||||
(15.) FK Indjija | 2:0 | Borac Cacak (12.) | ||||
(14.) Hajduk Kula | 2:0 | Smederevo 1924 (8.) | ||||
(13.) Metalac | 2:0 | BSK Borca (10.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(1.) Partizan | 1:0 | Red Star (2.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/30/113:00 PM | ||||||
(7.) Smederevo 1924 | 1:0 | OFK Beograd (9.) | ||||
(12.) Jagodina | 0:2 | Partizan (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(16.) FK Cukaricki | 1:2 | FK Indjija (13.) | ||||
(3.) Vojvodina | 2:0 | Rad (4.) | ||||
(6.) Javor-Matis | 1:0 | Metalac (14.) | ||||
(5.) Spartak | 1:2 | Borac Cacak (11.) | ||||
(10.) BSK Borca | 0:1 | Sloboda Uzice (8.) | ||||
Sun 5/1/116:00 PM | ||||||
(2.) Red Star | 3:1 | Hajduk Kula (15.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/6/117:00 PM | ||||||
(1.) Partizan | 4:0 | BSK Borca (11.) | ||||
Sat 5/7/113:00 PM | ||||||
(8.) OFK Beograd | 0:0 | Red Star (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) Borac Cacak | 1:1 | Vojvodina (3.) | ||||
(5.) Sloboda Uzice | 2:0 | Javor-Matis (7.) | ||||
Sun 5/8/115:00 PM | ||||||
(15.) Hajduk Kula | 1:0 | Jagodina (12.) | ||||
(14.) Metalac | 1:0 | FK Cukaricki (16.) | ||||
(4.) Rad | 1:0 | Smederevo 1924 (9.) | ||||
Tue 5/10/115:00 PM | ||||||
(13.) FK Indjija | 2:1 | Spartak (6.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 5/15/113:00 PM | ||||||
(6.) Javor-Matis | 1:1 | Partizan (1.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(16.) FK Cukaricki | 1:2 | Sloboda Uzice (5.) | ||||
(12.) Jagodina | 0:0 | OFK Beograd (8.) | ||||
(3.) Vojvodina | 1:0 | Spartak (7.) | ||||
(13.) Metalac | 2:1 | FK Indjija (14.) | ||||
(11.) BSK Borca | 0:0 | Hajduk Kula (15.) | ||||
(9.) Smederevo 1924 | 0:1 | Borac Cacak (10.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(2.) Red Star | 2:1 | Rad (4.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/21/113:00 PM | ||||||
(9.) Borac Cacak | 2:0 | Red Star (2.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(6.) Spartak | 2:1 | Smederevo 1924 (10.) | ||||
(7.) OFK Beograd | 1:0 | BSK Borca (12.) | ||||
(5.) Sloboda Uzice | 0:1 | Metalac (13.) | ||||
(14.) Hajduk Kula | 2:0 | Javor-Matis (8.) | ||||
(15.) FK Indjija | 1:2 | Vojvodina (3.) | ||||
(4.) Rad | 2:4 | Jagodina (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(1.) Partizan | 4:0 | FK Cukaricki (16.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 5/25/115:00 PM | ||||||
(13.) Metalac | 1:1 | Partizan (1.) | ||||
(12.) BSK Borca | 0:1 | Rad (4.) | ||||
(10.) Smederevo 1924 | 0:0 | Vojvodina (3.) | ||||
(16.) FK Cukaricki | 1:1 | Hajduk Kula (14.) | ||||
(11.) Jagodina | 1:1 | Borac Cacak (9.) | ||||
(5.) Sloboda Uzice | 1:0 | FK Indjija (15.) | ||||
(7.) Javor-Matis | 1:0 | OFK Beograd (8.) | ||||
(2.) Red Star | 2:2 | Spartak (6.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 5/29/115:00 PM | ||||||
(3.) Vojvodina | 0:2 | Red Star (2.) | ||||
(4.) Rad | 0:0 | Javor-Matis (8.) | ||||
(5.) Spartak | 3:2 | Jagodina (12.) | ||||
(7.) OFK Beograd | 4:0 | FK Cukaricki (16.) | ||||
(15.) FK Indjija | 2:0 | Smederevo 1924 (10.) | ||||
(9.) Borac Cacak | 1:3 | BSK Borca (11.) | ||||
(13.) Hajduk Kula | 3:1 | Metalac (14.) | ||||
(6.) Sloboda Uzice | 1:2 | Partizan (1.) |