Serie C - Girone A
Italy
League level:
Third Tier
- Number of teams: 20 teams
- Players: 537
- Foreigners: 85 Players 15.8%
- ø-Market value: €170k
- ø-Age: 25.2
- Most valuable player: Siren Diao €1.50m
Complete Serie C - Girone A schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 9/3/234:15 PM | ||||||
(13.) Atalanta U23 | 2:3 | Virtus Verona (5.) | ||||
(4.) Legnago | 4:0 | Arzignano (19.) | ||||
(17.) Pro Patria | 1:2 | Giana Erminio (2.) | ||||
Mon 9/4/238:45 PM | ||||||
(20.) Alessandria | 0:0 | Novara (12.) | ||||
(16.) Fiorenzuola | 0:1 | Renate (1.) | ||||
(11.) LR Vicenza | 0:0 | UC AlbinoLeffe (10.) | ||||
(9.) Mantova | 1:1 | Padova (8.) | ||||
(7.) Pergolettese | 5:2 | Pro Sesto (14.) | ||||
(6.) Pro Vercelli | 4:1 | Lumezzane (18.) | ||||
(15.) Triestina | 0:1 | Trento (3.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 9/10/234:15 PM | ||||||
(9.) Giana Erminio | 1:5 | LR Vicenza (6.) | ||||
(10.) Lumezzane | 1:0 | Pergolettese (8.) | ||||
(1.) Virtus Verona | 2:1 | Alessandria (20.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(16.) UC AlbinoLeffe | 1:2 | Triestina (13.) | ||||
(19.) Arzignano | 0:2 | Mantova (3.) | ||||
(17.) Novara | 1:2 | Pro Patria (12.) | ||||
(11.) Pro Sesto | 3:1 | Fiorenzuola (18.) | ||||
(4.) Renate | 1:1 | Pro Vercelli (5.) | ||||
(7.) Trento | 0:0 | Atalanta U23 (15.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(2.) Padova | 2:0 | Legnago (14.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/15/238:45 PM | ||||||
(10.) Atalanta U23 | 3:2 | Giana Erminio (15.) | ||||
Sat 9/16/236:30 PM | ||||||
(2.) Mantova | 2:0 | Pro Sesto (12.) | ||||
(9.) Pergolettese | 0:0 | Renate (7.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(6.) Triestina | 2:0 | Pro Vercelli (11.) | ||||
Sun 9/17/234:15 PM | ||||||
(8.) Pro Patria | 1:1 | Arzignano (19.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(20.) Alessandria | 1:2 | Padova (3.) | ||||
(13.) Fiorenzuola | 2:1 | UC AlbinoLeffe (17.) | ||||
(4.) LR Vicenza | 1:0 | Lumezzane (16.) | ||||
(14.) Legnago | 1:4 | Virtus Verona (1.) | ||||
(18.) Novara | 0:3 | Trento (5.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 9/19/236:30 PM | ||||||
(7.) Pergolettese | 2:1 | Triestina (9.) | ||||
Wed 9/20/236:30 PM | ||||||
(12.) UC AlbinoLeffe | 3:1 | Pro Patria (13.) | ||||
(14.) Arzignano | 1:0 | Alessandria (20.) | ||||
(8.) Lumezzane | 2:0 | Fiorenzuola (17.) | ||||
(10.) Pro Vercelli | 0:0 | Pro Sesto (16.) | ||||
(6.) Trento | 1:1 | Legnago (11.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(18.) Giana Erminio | 0:2 | Mantova (1.) | ||||
(2.) Padova | 2:0 | Novara (19.) | ||||
(4.) Renate | 1:0 | Atalanta U23 (15.) | ||||
(3.) Virtus Verona | 1:1 | LR Vicenza (5.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 9/24/232:00 PM | ||||||
(20.) Alessandria | 0:3 | Lumezzane (5.) | ||||
(13.) Fiorenzuola | 2:1 | Trento (7.) | ||||
(19.) Novara | 1:1 | Giana Erminio (16.) | ||||
(17.) Pro Patria | 0:3 | Triestina (6.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(3.) LR Vicenza | 1:0 | Pergolettese (12.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(9.) Legnago | 1:0 | Renate (8.) | ||||
(1.) Mantova | 3:1 | UC AlbinoLeffe (15.) | ||||
(2.) Padova | 2:0 | Virtus Verona (4.) | ||||
(18.) Pro Sesto | 0:1 | Arzignano (10.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(11.) Atalanta U23 | 2:0 | Pro Vercelli (14.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/29/238:45 PM | ||||||
(20.) Alessandria | 0:2 | Pro Sesto (14.) | ||||
(12.) Pergolettese | 0:1 | Pro Patria (13.) | ||||
(4.) Triestina | 4:1 | Mantova (3.) | ||||
(6.) Virtus Verona | 1:1 | Novara (19.) | ||||
Sat 9/30/234:15 PM | ||||||
(18.) UC AlbinoLeffe | 0:1 | Legnago (7.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(17.) Giana Erminio | 0:1 | Arzignano (8.) | ||||
(11.) Pro Vercelli | 4:1 | Fiorenzuola (16.) | ||||
(10.) Trento | 0:3 | Padova (1.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(2.) LR Vicenza | 3:0 | Atalanta U23 (15.) | ||||
Sun 10/1/236:30 PM | ||||||
(9.) Lumezzane | 2:3 | Renate (5.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/6/238:45 PM | ||||||
(2.) Mantova | 2:0 | Alessandria (20.) | ||||
Sat 10/7/234:15 PM | ||||||
(8.) Legnago | 1:2 | Giana Erminio (16.) | ||||
(14.) Pro Sesto | 0:0 | Novara (19.) | ||||
(6.) Renate | 1:1 | Triestina (5.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(10.) Arzignano | 0:1 | Virtus Verona (4.) | ||||
(13.) Atalanta U23 | 1:1 | UC AlbinoLeffe (18.) | ||||
(1.) Padova | 1:1 | Pro Patria (15.) | ||||
(12.) Trento | 0:0 | Lumezzane (9.) | ||||
Sun 10/8/238:45 PM | ||||||
(17.) Fiorenzuola | 0:2 | Pergolettese (11.) | ||||
Mon 10/9/238:30 PM | ||||||
(7.) Pro Vercelli | 1:0 | LR Vicenza (3.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/13/238:45 PM | ||||||
(16.) UC AlbinoLeffe | 1:0 | Virtus Verona (7.) | ||||
(18.) Fiorenzuola | 0:4 | Legnago (8.) | ||||
(19.) Novara | 0:1 | Arzignano (9.) | ||||
Sat 10/14/232:00 PM | ||||||
(10.) Pergolettese | 2:0 | Trento (14.) | ||||
(13.) Pro Patria | 0:0 | Mantova (2.) | ||||
(3.) Triestina | 2:1 | Lumezzane (11.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(12.) Pro Sesto | 1:1 | Padova (1.) | ||||
Sun 10/15/232:00 PM | ||||||
(17.) Giana Erminio | 2:3 | Pro Vercelli (5.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(6.) LR Vicenza | 1:2 | Renate (4.) | ||||
Tue 10/31/238:45 PM | ||||||
(20.) Alessandria | 2:0 | Atalanta U23 (15.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/20/238:45 PM | ||||||
(13.) Atalanta U23 | 1:0 | Legnago (8.) | ||||
(11.) Trento | 3:1 | Pro Sesto (16.) | ||||
(3.) Triestina | 0:0 | LR Vicenza (7.) | ||||
(4.) Virtus Verona | 1:0 | Fiorenzuola (18.) | ||||
Sat 10/21/234:15 PM | ||||||
(15.) Lumezzane | 1:3 | Giana Erminio (14.) | ||||
(5.) Pro Vercelli | 1:0 | Pergolettese (10.) | ||||
(6.) Renate | 1:2 | Pro Patria (12.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(2.) Mantova | 2:1 | Novara (19.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(17.) UC AlbinoLeffe | 0:0 | Alessandria (20.) | ||||
(9.) Arzignano | 1:2 | Padova (1.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 10/24/236:30 PM | ||||||
(19.) Alessandria | 3:0 | Pergolettese (12.) | ||||
(6.) Arzignano | 2:0 | Lumezzane (16.) | ||||
(14.) Giana Erminio | 0:0 | UC AlbinoLeffe (15.) | ||||
(11.) Legnago | 1:3 | Triestina (3.) | ||||
(13.) Pro Patria | 0:2 | Trento (9.) | ||||
(17.) Pro Sesto | 0:1 | Virtus Verona (4.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(20.) Novara | 2:3 | Atalanta U23 (10.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(18.) Fiorenzuola | 3:1 | LR Vicenza (8.) | ||||
(1.) Mantova | 1:0 | Pro Vercelli (5.) | ||||
(2.) Padova | 0:0 | Renate (7.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/28/234:15 PM | ||||||
(13.) UC AlbinoLeffe | 1:0 | Arzignano (10.) | ||||
(5.) Pro Vercelli | 2:1 | Pro Patria (15.) | ||||
(4.) Virtus Verona | 0:2 | Mantova (1.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(14.) Giana Erminio | 1:1 | Pro Sesto (17.) | ||||
(8.) Pergolettese | 3:2 | Legnago (12.) | ||||
(6.) Renate | 2:2 | Novara (20.) | ||||
(11.) Trento | 1:1 | Alessandria (19.) | ||||
(3.) Triestina | 2:1 | Fiorenzuola (18.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(16.) Lumezzane | 1:2 | Atalanta U23 (7.) | ||||
Sun 10/29/232:00 PM | ||||||
(9.) LR Vicenza | 1:1 | Padova (2.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/3/238:45 PM | ||||||
(11.) Arzignano | 0:1 | LR Vicenza (7.) | ||||
(16.) Pro Patria | 0:2 | Lumezzane (14.) | ||||
(17.) Pro Sesto | 1:1 | Renate (8.) | ||||
(4.) Virtus Verona | 4:0 | Trento (12.) | ||||
Sat 11/4/234:15 PM | ||||||
(19.) Alessandria | 0:3 | Triestina (3.) | ||||
(13.) Legnago | 1:1 | Pro Vercelli (5.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(20.) Novara | 0:3 | UC AlbinoLeffe (10.) | ||||
(2.) Padova | 3:1 | Giana Erminio (15.) | ||||
Sun 11/5/234:15 PM | ||||||
(1.) Mantova | 4:1 | Pergolettese (9.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(6.) Atalanta U23 | 1:0 | Fiorenzuola (18.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/11/234:15 PM | ||||||
(18.) Fiorenzuola | 2:3 | Mantova (1.) | ||||
(15.) Lumezzane | 0:0 | Legnago (14.) | ||||
(3.) Triestina | 0:0 | Pro Sesto (17.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(13.) Giana Erminio | 4:0 | Virtus Verona (4.) | ||||
(7.) LR Vicenza | 3:1 | Pro Patria (16.) | ||||
(12.) Pergolettese | 0:3 | Atalanta U23 (5.) | ||||
(8.) Trento | 1:0 | Arzignano (11.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(10.) UC AlbinoLeffe | 0:1 | Padova (2.) | ||||
Sun 11/12/238:45 PM | ||||||
(9.) Renate | 0:2 | Alessandria (19.) | ||||
Mon 11/13/238:45 PM | ||||||
(6.) Pro Vercelli | 3:3 | Novara (20.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/18/232:00 PM | ||||||
(20.) Alessandria | 1:2 | Giana Erminio (10.) | ||||
(12.) Arzignano | 1:1 | Renate (9.) | ||||
(11.) Legnago | 1:0 | LR Vicenza (7.) | ||||
(17.) Pro Patria | 1:1 | Fiorenzuola (18.) | ||||
(5.) Virtus Verona | 0:2 | Lumezzane (13.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(16.) Pro Sesto | 2:0 | UC AlbinoLeffe (14.) | ||||
Sun 11/19/232:00 PM | ||||||
(1.) Mantova | 0:1 | Trento (8.) | ||||
(19.) Novara | 2:1 | Pergolettese (15.) | ||||
(2.) Padova | 3:2 | Pro Vercelli (6.) | ||||
Tue 12/5/234:15 PM | ||||||
(4.) Atalanta U23 | 2:1 | Triestina (3.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/24/238:45 PM | ||||||
(4.) Atalanta U23 | 0:2 | Mantova (1.) | ||||
(8.) Trento | 1:2 | UC AlbinoLeffe (12.) | ||||
Sat 11/25/236:30 PM | ||||||
(5.) Pro Vercelli | 2:0 | Alessandria (20.) | ||||
(10.) Renate | 1:1 | Virtus Verona (7.) | ||||
(3.) Triestina | 4:1 | Arzignano (14.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(6.) LR Vicenza | 2:0 | Pro Sesto (16.) | ||||
(11.) Legnago | 1:1 | Pro Patria (17.) | ||||
Sun 11/26/232:00 PM | ||||||
(19.) Fiorenzuola | 1:2 | Giana Erminio (9.) | ||||
(13.) Lumezzane | 1:1 | Novara (18.) | ||||
Mon 11/27/238:45 PM | ||||||
(15.) Pergolettese | 1:1 | Padova (2.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/2/236:30 PM | ||||||
(15.) Pro Patria | 1:0 | Atalanta U23 (6.) | ||||
(8.) Virtus Verona | 0:2 | Triestina (3.) | ||||
Sun 12/3/232:00 PM | ||||||
(19.) Novara | 2:2 | LR Vicenza (5.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(20.) Alessandria | 0:1 | Fiorenzuola (18.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(13.) UC AlbinoLeffe | 0:1 | Pro Vercelli (4.) | ||||
(11.) Arzignano | 2:0 | Pergolettese (16.) | ||||
(7.) Giana Erminio | 2:1 | Trento (9.) | ||||
(1.) Mantova | 4:1 | Renate (12.) | ||||
(2.) Padova | 1:1 | Lumezzane (14.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(17.) Pro Sesto | 0:1 | Legnago (10.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/8/232:00 PM | ||||||
(9.) Legnago | 1:1 | Novara (19.) | ||||
(12.) Lumezzane | 1:0 | Pro Sesto (17.) | ||||
(16.) Pro Patria | 1:1 | Alessandria (20.) | ||||
(4.) Pro Vercelli | 2:0 | Trento (11.) | ||||
(14.) Renate | 0:2 | UC AlbinoLeffe (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(18.) Fiorenzuola | 0:0 | Arzignano (13.) | ||||
(5.) LR Vicenza | 0:2 | Mantova (1.) | ||||
(15.) Pergolettese | 2:1 | Virtus Verona (8.) | ||||
Sat 12/9/234:15 PM | ||||||
(6.) Atalanta U23 | 0:1 | Padova (2.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(3.) Triestina | 2:1 | Giana Erminio (7.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/16/236:30 PM | ||||||
(9.) UC AlbinoLeffe | 1:0 | Pergolettese (15.) | ||||
(6.) Giana Erminio | 2:1 | Renate (14.) | ||||
(1.) Mantova | 1:0 | Lumezzane (13.) | ||||
(17.) Pro Sesto | 0:1 | Atalanta U23 (5.) | ||||
Sun 12/17/232:00 PM | ||||||
(19.) Novara | 2:3 | Triestina (3.) | ||||
(10.) Trento | 4:1 | LR Vicenza (8.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(20.) Alessandria | 0:0 | Legnago (11.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(12.) Arzignano | 3:1 | Pro Vercelli (4.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(2.) Padova | 3:0 | Fiorenzuola (18.) | ||||
(7.) Virtus Verona | 2:0 | Pro Patria (16.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 12/22/234:15 PM | ||||||
(4.) Pro Vercelli | 0:0 | Virtus Verona (8.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(5.) Atalanta U23 | 0:0 | Arzignano (12.) | ||||
(19.) Fiorenzuola | 1:2 | Novara (18.) | ||||
(13.) Legnago | 1:2 | Mantova (1.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(7.) LR Vicenza | 1:0 | Alessandria (20.) | ||||
(3.) Triestina | 0:1 | Padova (2.) | ||||
Sat 12/23/232:00 PM | ||||||
(10.) Lumezzane | 3:1 | UC AlbinoLeffe (9.) | ||||
(16.) Pro Patria | 0:0 | Pro Sesto (17.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(15.) Pergolettese | 0:1 | Giana Erminio (6.) | ||||
(14.) Renate | 1:0 | Trento (11.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/6/242:00 PM | ||||||
(17.) Novara | 1:0 | Alessandria (20.) | ||||
(8.) Virtus Verona | 0:1 | Atalanta U23 (5.) | ||||
(9.) UC AlbinoLeffe | 0:0 | LR Vicenza (6.) | ||||
(7.) Giana Erminio | 1:2 | Pro Patria (16.) | ||||
Sun 1/7/242:00 PM | ||||||
(10.) Renate | 3:1 | Fiorenzuola (19.) | ||||
(11.) Arzignano | 1:1 | Legnago (13.) | ||||
(12.) Trento | 0:1 | Triestina (3.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(18.) Pro Sesto | 0:2 | Pergolettese (15.) | ||||
Mon 1/8/248:30 PM | ||||||
(2.) Padova | 0:5 | Mantova (1.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(14.) Lumezzane | 0:3 | Pro Vercelli (4.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/13/244:15 PM | ||||||
(5.) Pro Vercelli | 0:1 | Renate (10.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(3.) Triestina | 2:3 | UC AlbinoLeffe (9.) | ||||
(15.) Pro Patria | 3:0 | Novara (17.) | ||||
(19.) Fiorenzuola | 0:0 | Pro Sesto (18.) | ||||
(4.) Atalanta U23 | 1:0 | Trento (14.) | ||||
Sun 1/14/242:00 PM | ||||||
(20.) Alessandria | 0:1 | Virtus Verona (7.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(1.) Mantova | 1:1 | Arzignano (12.) | ||||
(6.) LR Vicenza | 3:1 | Giana Erminio (8.) | ||||
(16.) Pergolettese | 0:1 | Lumezzane (11.) | ||||
(13.) Legnago | 0:0 | Padova (2.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/20/244:15 PM | ||||||
(9.) Lumezzane | 2:1 | LR Vicenza (6.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(2.) Padova | 1:0 | Alessandria (20.) | ||||
(8.) Giana Erminio | 0:0 | Atalanta U23 (4.) | ||||
(11.) Renate | 1:5 | Pergolettese (15.) | ||||
(5.) Pro Vercelli | 1:2 | Triestina (3.) | ||||
Sun 1/21/242:00 PM | ||||||
(16.) Trento | 1:1 | Novara (17.) | ||||
(14.) Arzignano | 0:1 | Pro Patria (12.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(10.) UC AlbinoLeffe | 1:2 | Fiorenzuola (18.) | ||||
(7.) Virtus Verona | 1:1 | Legnago (13.) | ||||
(19.) Pro Sesto | 0:2 | Mantova (1.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 1/26/248:45 PM | ||||||
(1.) Mantova | 2:0 | Giana Erminio (9.) | ||||
Sat 1/27/244:15 PM | ||||||
(12.) Pro Patria | 0:0 | UC AlbinoLeffe (10.) | ||||
(20.) Alessandria | 0:0 | Arzignano (14.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(18.) Fiorenzuola | 1:1 | Lumezzane (8.) | ||||
Sun 1/28/242:00 PM | ||||||
(17.) Novara | 0:3 | Padova (2.) | ||||
(3.) Triestina | 1:1 | Pergolettese (15.) | ||||
(13.) Legnago | 0:0 | Trento (16.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(19.) Pro Sesto | 0:0 | Pro Vercelli (5.) | ||||
(6.) LR Vicenza | 0:0 | Virtus Verona (7.) | ||||
Wed 2/21/242:00 PM | ||||||
(4.) Atalanta U23 | 2:2 | Renate (11.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/3/246:30 PM | ||||||
(15.) Pergolettese | 0:2 | LR Vicenza (6.) | ||||
(13.) Renate | 0:1 | Legnago (12.) | ||||
(11.) Giana Erminio | 0:1 | Novara (17.) | ||||
(14.) Arzignano | 1:1 | Pro Sesto (19.) | ||||
Sun 2/4/242:00 PM | ||||||
(5.) Pro Vercelli | 1:1 | Atalanta U23 (4.) | ||||
(3.) Triestina | 1:2 | Pro Patria (10.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(7.) Lumezzane | 2:1 | Alessandria (20.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(9.) UC AlbinoLeffe | 2:1 | Mantova (1.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(8.) Virtus Verona | 1:1 | Padova (2.) | ||||
Mon 2/5/248:30 PM | ||||||
(16.) Trento | 0:2 | Fiorenzuola (18.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/9/248:45 PM | ||||||
(1.) Mantova | 2:1 | Triestina (3.) | ||||
Sat 2/10/244:15 PM | ||||||
(8.) Pro Patria | 2:0 | Pergolettese (16.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(12.) Arzignano | 3:0 | Giana Erminio (13.) | ||||
(5.) Atalanta U23 | 1:2 | LR Vicenza (4.) | ||||
(18.) Fiorenzuola | 3:3 | Pro Vercelli (6.) | ||||
(2.) Padova | 1:1 | Trento (15.) | ||||
(17.) Novara | 1:0 | Virtus Verona (9.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(10.) Legnago | 2:1 | UC AlbinoLeffe (11.) | ||||
(14.) Renate | 0:1 | Lumezzane (7.) | ||||
Wed 2/21/246:30 PM | ||||||
(19.) Pro Sesto | 1:2 | Alessandria (20.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 2/13/246:30 PM | ||||||
(8.) Virtus Verona | 1:0 | Arzignano (13.) | ||||
(11.) UC AlbinoLeffe | 0:1 | Atalanta U23 (5.) | ||||
(14.) Giana Erminio | 1:2 | Legnago (9.) | ||||
(10.) Pro Patria | 0:2 | Padova (2.) | ||||
(16.) Novara | 1:0 | Pro Sesto (19.) | ||||
(7.) Lumezzane | 0:2 | Trento (15.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(4.) LR Vicenza | 2:0 | Pro Vercelli (6.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(20.) Alessandria | 0:1 | Mantova (1.) | ||||
(3.) Triestina | 1:3 | Renate (12.) | ||||
Wed 2/14/246:30 PM | ||||||
(17.) Pergolettese | 1:2 | Fiorenzuola (18.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/17/244:15 PM | ||||||
(9.) Virtus Verona | 1:1 | UC AlbinoLeffe (11.) | ||||
(14.) Renate | 0:2 | LR Vicenza (3.) | ||||
(13.) Arzignano | 0:0 | Novara (17.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(8.) Pro Vercelli | 0:3 | Giana Erminio (12.) | ||||
(1.) Mantova | 3:1 | Pro Patria (10.) | ||||
(2.) Padova | 1:0 | Pro Sesto (19.) | ||||
Sun 2/18/242:00 PM | ||||||
(6.) Lumezzane | 3:0 | Triestina (4.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(5.) Atalanta U23 | 2:0 | Alessandria (20.) | ||||
(15.) Trento | 1:3 | Pergolettese (16.) | ||||
Mon 2/19/248:45 PM | ||||||
(7.) Legnago | 2:1 | Fiorenzuola (18.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/23/248:45 PM | ||||||
(11.) Giana Erminio | 2:1 | Lumezzane (6.) | ||||
Sat 2/24/246:30 PM | ||||||
(20.) Alessandria | 0:1 | UC AlbinoLeffe (10.) | ||||
(2.) Padova | 4:0 | Arzignano (15.) | ||||
(16.) Pergolettese | 3:0 | Pro Vercelli (9.) | ||||
(19.) Pro Sesto | 0:1 | Trento (14.) | ||||
Sun 2/25/242:00 PM | ||||||
(13.) Pro Patria | 1:3 | Renate (12.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(3.) LR Vicenza | 2:0 | Triestina (5.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(17.) Novara | 1:1 | Mantova (1.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(18.) Fiorenzuola | 1:1 | Virtus Verona (8.) | ||||
Mon 2/26/248:45 PM | ||||||
(7.) Legnago | 1:1 | Atalanta U23 (4.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/1/248:45 PM | ||||||
(16.) Pergolettese | 0:1 | Alessandria (20.) | ||||
(6.) Lumezzane | 2:2 | Arzignano (15.) | ||||
(10.) UC AlbinoLeffe | 0:0 | Giana Erminio (11.) | ||||
(14.) Trento | 0:0 | Pro Patria (13.) | ||||
(9.) Virtus Verona | 0:2 | Pro Sesto (19.) | ||||
Sat 3/2/246:30 PM | ||||||
(5.) Triestina | 2:2 | Legnago (7.) | ||||
(8.) Pro Vercelli | 1:1 | Mantova (1.) | ||||
(4.) Atalanta U23 | 0:0 | Novara (17.) | ||||
Sun 3/3/242:00 PM | ||||||
(12.) Renate | 0:1 | Padova (2.) | ||||
Tue 3/19/247:30 PM | ||||||
(3.) LR Vicenza | 1:1 | Fiorenzuola (18.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 3/5/246:30 PM | ||||||
(15.) Arzignano | 0:0 | UC AlbinoLeffe (10.) | ||||
(19.) Pro Sesto | 0:0 | Giana Erminio (8.) | ||||
(4.) Atalanta U23 | 1:0 | Lumezzane (7.) | ||||
(6.) Legnago | 2:1 | Pergolettese (16.) | ||||
(11.) Pro Patria | 2:1 | Pro Vercelli (9.) | ||||
(20.) Alessandria | 0:1 | Trento (13.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(1.) Mantova | 4:0 | Virtus Verona (12.) | ||||
Wed 3/6/246:30 PM | ||||||
(17.) Novara | 1:1 | Renate (14.) | ||||
(18.) Fiorenzuola | 0:3 | Triestina (5.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(2.) Padova | 1:1 | LR Vicenza (3.) |
31.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/9/244:15 PM | ||||||
(17.) Pergolettese | 0:4 | Mantova (1.) | ||||
(10.) Trento | 2:1 | Virtus Verona (13.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(12.) Pro Vercelli | 1:3 | Legnago (6.) | ||||
(9.) Lumezzane | 0:2 | Pro Patria (8.) | ||||
Sun 3/10/244:15 PM | ||||||
(7.) Giana Erminio | 2:0 | Padova (2.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(11.) UC AlbinoLeffe | 0:0 | Novara (16.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(3.) LR Vicenza | 1:0 | Arzignano (15.) | ||||
Mon 3/11/248:45 PM | ||||||
(18.) Fiorenzuola | 2:1 | Atalanta U23 (5.) | ||||
(14.) Renate | 0:1 | Pro Sesto (19.) | ||||
Tue 3/26/244:15 PM | ||||||
(4.) Triestina | 3:1 | Alessandria (20.) |
32.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/15/248:45 PM | ||||||
(2.) Padova | 0:0 | UC AlbinoLeffe (11.) | ||||
Sat 3/16/244:15 PM | ||||||
(1.) Mantova | 2:0 | Fiorenzuola (18.) | ||||
(5.) Legnago | 2:1 | Lumezzane (9.) | ||||
(6.) Atalanta U23 | 0:2 | Pergolettese (16.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(14.) Virtus Verona | 0:0 | Giana Erminio (7.) | ||||
(10.) Pro Patria | 0:1 | LR Vicenza (3.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(17.) Novara | 2:2 | Pro Vercelli (13.) | ||||
Sun 3/17/242:00 PM | ||||||
(19.) Pro Sesto | 0:1 | Triestina (4.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(20.) Alessandria | 0:1 | Renate (12.) | ||||
(15.) Arzignano | 0:0 | Trento (8.) |
33.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/23/242:00 PM | ||||||
(7.) Giana Erminio | 3:0 | Alessandria (20.) | ||||
(10.) Trento | 1:1 | Mantova (1.) | ||||
(18.) Fiorenzuola | 3:1 | Pro Patria (12.) | ||||
(11.) UC AlbinoLeffe | 1:1 | Pro Sesto (19.) | ||||
(8.) Lumezzane | 3:1 | Virtus Verona (13.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(3.) LR Vicenza | 1:1 | Legnago (5.) | ||||
Sun 3/24/242:00 PM | ||||||
(16.) Pergolettese | 1:1 | Novara (17.) | ||||
(9.) Pro Vercelli | 2:0 | Padova (2.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(14.) Renate | 0:3 | Arzignano (15.) | ||||
Wed 4/3/244:15 PM | ||||||
(4.) Triestina | 1:1 | Atalanta U23 (6.) |
34.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 3/28/248:45 PM | ||||||
(2.) Padova | 2:1 | Pergolettese (16.) | ||||
Sat 3/30/242:00 PM | ||||||
(11.) UC AlbinoLeffe | 2:2 | Trento (10.) | ||||
4:15 PM | ||||||
(17.) Novara | 1:1 | Lumezzane (8.) | ||||
(15.) Arzignano | 1:2 | Triestina (3.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(1.) Mantova | 1:1 | Atalanta U23 (6.) | ||||
(7.) Giana Erminio | 2:0 | Fiorenzuola (18.) | ||||
(12.) Pro Patria | 1:1 | Legnago (5.) | ||||
(13.) Virtus Verona | 0:0 | Renate (14.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(20.) Alessandria | 1:1 | Pro Vercelli (9.) | ||||
Wed 4/10/246:00 PM | ||||||
(19.) Pro Sesto | 1:1 | LR Vicenza (4.) |
35.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/6/244:15 PM | ||||||
(8.) Pro Vercelli | 3:1 | UC AlbinoLeffe (13.) | ||||
(10.) Trento | 0:0 | Giana Erminio (7.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(17.) Fiorenzuola | 2:0 | Alessandria (20.) | ||||
(6.) Legnago | 2:2 | Pro Sesto (19.) | ||||
Sun 4/7/246:30 PM | ||||||
(16.) Pergolettese | 1:1 | Arzignano (15.) | ||||
(3.) LR Vicenza | 2:1 | Novara (18.) | ||||
(9.) Lumezzane | 1:1 | Padova (2.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(5.) Atalanta U23 | 4:1 | Pro Patria (14.) | ||||
(4.) Triestina | 0:1 | Virtus Verona (11.) | ||||
Mon 4/8/248:45 PM | ||||||
(12.) Renate | 2:0 | Mantova (1.) |
36.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/12/248:45 PM | ||||||
(15.) Arzignano | 3:0 | Fiorenzuola (18.) | ||||
Sat 4/13/244:15 PM | ||||||
(13.) UC AlbinoLeffe | 0:0 | Renate (12.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(17.) Novara | 2:0 | Legnago (6.) | ||||
(19.) Pro Sesto | 2:1 | Lumezzane (10.) | ||||
(20.) Alessandria | 1:2 | Pro Patria (11.) | ||||
(8.) Trento | 1:0 | Pro Vercelli (9.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(2.) Padova | 2:0 | Atalanta U23 (5.) | ||||
(14.) Virtus Verona | 1:2 | Pergolettese (16.) | ||||
Sun 4/14/242:00 PM | ||||||
(7.) Giana Erminio | 0:1 | Triestina (4.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(1.) Mantova | 1:2 | LR Vicenza (3.) |
37.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/20/246:30 PM | ||||||
(16.) Pergolettese | 1:1 | UC AlbinoLeffe (13.) | ||||
(6.) Legnago | 0:0 | Alessandria (20.) | ||||
(8.) Pro Vercelli | 2:0 | Arzignano (15.) | ||||
(14.) Renate | 0:2 | Giana Erminio (7.) | ||||
(9.) Lumezzane | 4:3 | Mantova (1.) | ||||
(4.) Triestina | 2:2 | Novara (17.) | ||||
(18.) Fiorenzuola | 1:1 | Padova (2.) | ||||
(5.) Atalanta U23 | 3:0 | Pro Sesto (19.) | ||||
(3.) LR Vicenza | 2:0 | Trento (10.) | ||||
(12.) Pro Patria | 1:3 | Virtus Verona (11.) |
38.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 4/28/244:15 PM | ||||||
(7.) Giana Erminio | 0:1 | Pergolettese (14.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(16.) Arzignano | 1:1 | Atalanta U23 (5.) | ||||
(17.) Novara | 2:0 | Fiorenzuola (18.) | ||||
(20.) Alessandria | 1:2 | LR Vicenza (3.) | ||||
(1.) Mantova | 1:1 | Legnago (6.) | ||||
(13.) UC AlbinoLeffe | 2:3 | Lumezzane (9.) | ||||
(19.) Pro Sesto | 1:0 | Pro Patria (12.) | ||||
(11.) Virtus Verona | 0:1 | Pro Vercelli (8.) | ||||
(10.) Trento | 1:0 | Renate (15.) | ||||
(2.) Padova | 3:2 | Triestina (4.) |