NOFV-Oberliga Süd
Germany
League level:
Fifth Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 402
- Foreigners: 47 Players 11.7%
- ø-Market value: €1k
- ø-Age: 24.9
Complete NOFV-Oberliga Süd schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 7/28/237:00 PM | ||||||
(5.) Bischofswerda | 1:0 | SC Freital (14.) | ||||
Sat 7/29/232:00 PM | ||||||
(7.) Mo. Marienberg | 1:0 | VFC Plauen (12.) | ||||
(2.) Magdeburg II | 3:1 | Ludwigsfelde (16.) | ||||
(13.) Ein. Rudolstadt | 0:1 | VfB Krieschow (6.) | ||||
(9.) SV 09 Arnstadt | 2:2 | Budissa Bautzen (8.) | ||||
Sun 7/30/232:00 PM | ||||||
(15.) VfL Halle 96 | 1:3 | FCE Wernigerode (1.) | ||||
(11.) Sandersdorf | 1:2 | G. Halberstadt (4.) | ||||
(10.) VfB Auerbach | 1:2 | FC Grimma (3.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/4/236:30 PM | ||||||
(9.) FC Grimma | 2:3 | Sandersdorf (8.) | ||||
Sat 8/5/231:00 PM | ||||||
(13.) Budissa Bautzen | 2:2 | Ein. Rudolstadt (14.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(2.) G. Halberstadt | 3:3 | Bischofswerda (3.) | ||||
(4.) VFC Plauen | 3:0 | VfL Halle 96 (16.) | ||||
(7.) SC Freital | 2:0 | SV 09 Arnstadt (15.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(6.) FCE Wernigerode | 1:2 | VfB Auerbach (10.) | ||||
Sun 8/6/232:00 PM | ||||||
(11.) VfB Krieschow | 1:4 | Magdeburg II (1.) | ||||
(5.) Ludwigsfelde | 3:0 | Mo. Marienberg (12.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/18/237:00 PM | ||||||
(6.) Sandersdorf | 1:0 | FCE Wernigerode (9.) | ||||
(12.) VfB Auerbach | 1:3 | VFC Plauen (4.) | ||||
Sat 8/19/232:00 PM | ||||||
(8.) SV 09 Arnstadt | 3:1 | Ein. Rudolstadt (16.) | ||||
(15.) Mo. Marienberg | 1:8 | VfB Krieschow (3.) | ||||
(11.) SC Freital | 0:2 | G. Halberstadt (2.) | ||||
Sun 8/20/232:00 PM | ||||||
(10.) VfL Halle 96 | 5:1 | Ludwigsfelde (13.) | ||||
(5.) Magdeburg II | 1:4 | Budissa Bautzen (7.) | ||||
(1.) Bischofswerda | 4:1 | FC Grimma (14.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/26/231:00 PM | ||||||
(3.) VFC Plauen | 4:1 | Sandersdorf (9.) | ||||
(11.) FCE Wernigerode | 3:4 | Bischofswerda (2.) | ||||
(6.) Budissa Bautzen | 4:1 | Mo. Marienberg (15.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(14.) Ludwigsfelde | 0:2 | VfB Auerbach (7.) | ||||
(8.) FC Grimma | 2:1 | SC Freital (13.) | ||||
Sun 8/27/232:00 PM | ||||||
(4.) VfB Krieschow | 1:0 | VfL Halle 96 (12.) | ||||
(1.) G. Halberstadt | 4:1 | SV 09 Arnstadt (10.) | ||||
(16.) Ein. Rudolstadt | 1:3 | Magdeburg II (5.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/1/237:30 PM | ||||||
(6.) Sandersdorf | 4:1 | Ludwigsfelde (15.) | ||||
Sat 9/2/232:00 PM | ||||||
(1.) G. Halberstadt | 5:0 | FC Grimma (11.) | ||||
(13.) SV 09 Arnstadt | 0:2 | Magdeburg II (3.) | ||||
(10.) VfB Auerbach | 1:3 | VfB Krieschow (2.) | ||||
(12.) Mo. Marienberg | 3:2 | Ein. Rudolstadt (16.) | ||||
(9.) SC Freital | 4:2 | FCE Wernigerode (14.) | ||||
(4.) Bischofswerda | 1:1 | VFC Plauen (5.) | ||||
Sun 9/3/232:00 PM | ||||||
(8.) VfL Halle 96 | 5:2 | Budissa Bautzen (7.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/16/231:00 PM | ||||||
(9.) Budissa Bautzen | 1:3 | VfB Auerbach (8.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(2.) VfB Krieschow | 4:3 | Sandersdorf (7.) | ||||
(4.) VFC Plauen | 1:0 | SC Freital (12.) | ||||
(10.) FC Grimma | 0:0 | SV 09 Arnstadt (14.) | ||||
(1.) Magdeburg II | 7:0 | Mo. Marienberg (13.) | ||||
Sun 9/17/232:00 PM | ||||||
(15.) Ludwigsfelde | 1:1 | Bischofswerda (5.) | ||||
(11.) FCE Wernigerode | 5:2 | G. Halberstadt (3.) | ||||
(16.) Ein. Rudolstadt | 1:2 | VfL Halle 96 (6.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/12/235:30 PM | ||||||
(8.) VfL Halle 96 | 2:4 | Magdeburg II (1.) | ||||
Sat 9/23/231:00 PM | ||||||
(4.) Bischofswerda | 3:1 | VfB Krieschow (3.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(15.) SV 09 Arnstadt | 2:3 | Mo. Marienberg (10.) | ||||
(6.) Sandersdorf | 1:0 | Budissa Bautzen (11.) | ||||
(9.) VfB Auerbach | 0:2 | Ein. Rudolstadt (16.) | ||||
(7.) FC Grimma | 2:1 | FCE Wernigerode (13.) | ||||
(14.) SC Freital | 2:3 | Ludwigsfelde (12.) | ||||
Sun 9/24/232:00 PM | ||||||
(5.) G. Halberstadt | 1:4 | VFC Plauen (2.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/29/237:00 PM | ||||||
(10.) Budissa Bautzen | 1:1 | Bischofswerda (3.) | ||||
Sat 9/30/232:00 PM | ||||||
(4.) VfB Krieschow | 0:1 | SC Freital (11.) | ||||
(2.) VFC Plauen | 2:1 | FC Grimma (9.) | ||||
(1.) Magdeburg II | 1:1 | VfB Auerbach (8.) | ||||
(16.) Ein. Rudolstadt | 0:0 | Sandersdorf (6.) | ||||
Sun 10/1/232:00 PM | ||||||
(13.) Ludwigsfelde | 1:1 | G. Halberstadt (5.) | ||||
(14.) FCE Wernigerode | 0:0 | SV 09 Arnstadt (15.) | ||||
(12.) Mo. Marienberg | 2:3 | VfL Halle 96 (7.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/6/236:30 PM | ||||||
(8.) Sandersdorf | 0:2 | Magdeburg II (1.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(9.) SC Freital | 3:0 | Budissa Bautzen (12.) | ||||
Sat 10/7/232:00 PM | ||||||
(7.) VfB Auerbach | 3:1 | Mo. Marienberg (13.) | ||||
(11.) FC Grimma | 0:1 | Ludwigsfelde (10.) | ||||
(4.) G. Halberstadt | 5:2 | VfB Krieschow (5.) | ||||
(3.) Bischofswerda | 1:0 | Ein. Rudolstadt (16.) | ||||
Sun 10/8/232:00 PM | ||||||
(15.) SV 09 Arnstadt | 4:4 | VfL Halle 96 (6.) | ||||
(14.) FCE Wernigerode | 2:3 | VFC Plauen (2.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/21/231:00 PM | ||||||
(13.) Budissa Bautzen | 0:3 | G. Halberstadt (3.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(5.) VfB Krieschow | 3:0 | FC Grimma (12.) | ||||
(10.) Ludwigsfelde | 0:1 | FCE Wernigerode (11.) | ||||
(1.) VFC Plauen | 3:0 | SV 09 Arnstadt (15.) | ||||
(14.) Mo. Marienberg | 1:6 | Sandersdorf (6.) | ||||
(2.) Magdeburg II | 2:2 | Bischofswerda (4.) | ||||
(16.) Ein. Rudolstadt | 1:4 | SC Freital (8.) | ||||
Sun 10/22/232:00 PM | ||||||
(9.) VfL Halle 96 | 0:1 | VfB Auerbach (7.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/27/237:00 PM | ||||||
(6.) Sandersdorf | 1:0 | VfL Halle 96 (9.) | ||||
Sat 10/28/232:00 PM | ||||||
(15.) SV 09 Arnstadt | 0:1 | VfB Auerbach (7.) | ||||
(1.) VFC Plauen | 3:0 | Ludwigsfelde (12.) | ||||
(11.) FCE Wernigerode | 2:2 | VfB Krieschow (5.) | ||||
(13.) FC Grimma | 1:2 | Budissa Bautzen (10.) | ||||
(2.) Magdeburg II | 2:1 | SC Freital (8.) | ||||
(4.) Bischofswerda | 4:0 | Mo. Marienberg (14.) | ||||
Sun 10/29/232:00 PM | ||||||
(3.) G. Halberstadt | 3:1 | Ein. Rudolstadt (16.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/4/231:00 PM | ||||||
(9.) Budissa Bautzen | 4:1 | FCE Wernigerode (12.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(5.) VfB Krieschow | 3:0 | VFC Plauen (1.) | ||||
(11.) Ludwigsfelde | 2:2 | SV 09 Arnstadt (16.) | ||||
(7.) VfB Auerbach | 0:1 | Sandersdorf (6.) | ||||
(14.) Mo. Marienberg | 1:1 | SC Freital (8.) | ||||
(15.) Ein. Rudolstadt | 4:1 | FC Grimma (13.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(2.) Magdeburg II | 0:2 | G. Halberstadt (3.) | ||||
Sun 11/5/231:30 PM | ||||||
(10.) VfL Halle 96 | 2:5 | Bischofswerda (4.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/11/231:30 PM | ||||||
(13.) SV 09 Arnstadt | 2:1 | Sandersdorf (6.) | ||||
(10.) Ludwigsfelde | 2:0 | VfB Krieschow (5.) | ||||
(1.) VFC Plauen | 1:0 | Budissa Bautzen (9.) | ||||
(14.) FC Grimma | 1:5 | Magdeburg II (2.) | ||||
(3.) G. Halberstadt | 4:1 | Mo. Marienberg (15.) | ||||
(4.) Bischofswerda | 2:1 | VfB Auerbach (8.) | ||||
Sun 11/12/231:30 PM | ||||||
(11.) FCE Wernigerode | 3:1 | Ein. Rudolstadt (16.) | ||||
(7.) SC Freital | 2:1 | VfL Halle 96 (12.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 11/24/237:00 PM | ||||||
(7.) VfB Auerbach | 5:1 | SC Freital (8.) | ||||
Sat 11/25/231:00 PM | ||||||
(10.) Budissa Bautzen | 0:1 | Ludwigsfelde (9.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(14.) SV 09 Arnstadt | 0:1 | VfB Krieschow (5.) | ||||
(6.) Sandersdorf | 1:1 | Bischofswerda (4.) | ||||
(2.) Magdeburg II | 3:1 | FCE Wernigerode (11.) | ||||
(16.) Ein. Rudolstadt | 0:1 | VFC Plauen (1.) | ||||
(13.) Mo. Marienberg | 2:0 | FC Grimma (15.) | ||||
Sat 3/30/242:00 PM | ||||||
(12.) VfL Halle 96 | 1:1 | G. Halberstadt (3.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/3/241:30 PM | ||||||
(5.) VfB Krieschow | 2:0 | Budissa Bautzen (11.) | ||||
(9.) Ludwigsfelde | 1:2 | Ein. Rudolstadt (15.) | ||||
(10.) FCE Wernigerode | 5:0 | Mo. Marienberg (14.) | ||||
(8.) SC Freital | 0:1 | Sandersdorf (6.) | ||||
(3.) Bischofswerda | 3:1 | SV 09 Arnstadt (16.) | ||||
Sun 2/4/241:30 PM | ||||||
(2.) G. Halberstadt | 4:1 | VfB Auerbach (7.) | ||||
Mon 4/1/242:00 PM | ||||||
(1.) VFC Plauen | 2:0 | Magdeburg II (4.) | ||||
Wed 4/10/245:45 PM | ||||||
(13.) FC Grimma | 3:1 | VfL Halle 96 (12.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/10/241:30 PM | ||||||
(9.) FCE Wernigerode | 4:2 | VfL Halle 96 (12.) | ||||
(1.) VFC Plauen | 6:0 | Mo. Marienberg (14.) | ||||
(8.) Ludwigsfelde | 3:2 | Magdeburg II (4.) | ||||
(5.) VfB Krieschow | 3:2 | Ein. Rudolstadt (15.) | ||||
(10.) SC Freital | 2:3 | Bischofswerda (3.) | ||||
Sun 2/11/241:30 PM | ||||||
(11.) Budissa Bautzen | 2:0 | SV 09 Arnstadt (16.) | ||||
(2.) G. Halberstadt | 2:1 | Sandersdorf (6.) | ||||
Sat 3/30/241:30 PM | ||||||
(13.) FC Grimma | 0:3 | VfB Auerbach (7.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/17/241:30 PM | ||||||
(4.) Magdeburg II | 2:2 | VfB Krieschow (5.) | ||||
(14.) VfL Halle 96 | 0:2 | VFC Plauen (1.) | ||||
(6.) VfB Auerbach | 2:2 | FCE Wernigerode (10.) | ||||
(2.) Bischofswerda | 4:1 | G. Halberstadt (3.) | ||||
(16.) SV 09 Arnstadt | 1:3 | SC Freital (9.) | ||||
Sun 2/18/241:30 PM | ||||||
(7.) Sandersdorf | 1:2 | FC Grimma (12.) | ||||
(13.) Ein. Rudolstadt | 2:1 | Budissa Bautzen (11.) | ||||
Sat 3/23/242:00 PM | ||||||
(15.) Mo. Marienberg | 0:3 | Ludwigsfelde (8.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/24/241:30 PM | ||||||
(7.) Ludwigsfelde | 3:0 | VfL Halle 96 (14.) | ||||
(4.) VfB Krieschow | 4:1 | Mo. Marienberg (15.) | ||||
(3.) G. Halberstadt | 1:1 | SC Freital (9.) | ||||
(13.) FC Grimma | 1:2 | Bischofswerda (2.) | ||||
Sun 2/25/241:30 PM | ||||||
(12.) Ein. Rudolstadt | 2:0 | SV 09 Arnstadt (16.) | ||||
(10.) FCE Wernigerode | 1:6 | Sandersdorf (6.) | ||||
(1.) VFC Plauen | 2:1 | VfB Auerbach (8.) | ||||
(11.) Budissa Bautzen | 2:0 | Magdeburg II (5.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/2/242:00 PM | ||||||
(7.) VfB Auerbach | 2:0 | Ludwigsfelde (8.) | ||||
(6.) Sandersdorf | 0:1 | VFC Plauen (1.) | ||||
(2.) Bischofswerda | 5:0 | FCE Wernigerode (10.) | ||||
(9.) SC Freital | 2:0 | FC Grimma (13.) | ||||
(16.) SV 09 Arnstadt | 0:2 | G. Halberstadt (3.) | ||||
(14.) Mo. Marienberg | 4:0 | Budissa Bautzen (11.) | ||||
Sun 3/3/242:00 PM | ||||||
(15.) VfL Halle 96 | 1:1 | VfB Krieschow (5.) | ||||
(4.) Magdeburg II | 4:0 | Ein. Rudolstadt (12.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/9/242:00 PM | ||||||
(5.) VfB Krieschow | 2:3 | VfB Auerbach (6.) | ||||
(12.) Ein. Rudolstadt | 1:1 | Mo. Marienberg (13.) | ||||
(15.) FC Grimma | 0:3 | G. Halberstadt (3.) | ||||
(1.) VFC Plauen | 0:1 | Bischofswerda (2.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(8.) Ludwigsfelde | 0:0 | Sandersdorf (7.) | ||||
Sun 3/10/242:00 PM | ||||||
(4.) Magdeburg II | 4:0 | SV 09 Arnstadt (16.) | ||||
(11.) Budissa Bautzen | 1:1 | VfL Halle 96 (14.) | ||||
(10.) FCE Wernigerode | 2:0 | SC Freital (9.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/15/247:00 PM | ||||||
(3.) G. Halberstadt | 2:2 | FCE Wernigerode (10.) | ||||
Sat 3/16/242:00 PM | ||||||
(6.) Sandersdorf | 1:0 | VfB Krieschow (5.) | ||||
(2.) Bischofswerda | 2:1 | Ludwigsfelde (8.) | ||||
(9.) SC Freital | 0:4 | VFC Plauen (1.) | ||||
(16.) SV 09 Arnstadt | 2:2 | FC Grimma (14.) | ||||
(15.) Mo. Marienberg | 0:1 | Magdeburg II (4.) | ||||
(7.) VfB Auerbach | 1:1 | Budissa Bautzen (11.) | ||||
Sun 3/17/242:00 PM | ||||||
(13.) VfL Halle 96 | 1:1 | Ein. Rudolstadt (12.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/6/242:00 PM | ||||||
(15.) Mo. Marienberg | 1:5 | SV 09 Arnstadt (16.) | ||||
(14.) Ein. Rudolstadt | 0:5 | VfB Auerbach (6.) | ||||
(4.) Magdeburg II | 0:3 | VfL Halle 96 (12.) | ||||
(1.) VFC Plauen | 1:0 | G. Halberstadt (3.) | ||||
(8.) Ludwigsfelde | 1:1 | SC Freital (9.) | ||||
(5.) VfB Krieschow | 0:1 | Bischofswerda (2.) | ||||
Sun 4/7/242:00 PM | ||||||
(10.) Budissa Bautzen | 3:0 | Sandersdorf (7.) | ||||
(11.) FCE Wernigerode | 2:3 | FC Grimma (13.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/12/245:30 PM | ||||||
(2.) Bischofswerda | 0:0 | Budissa Bautzen (11.) | ||||
Sat 4/13/242:00 PM | ||||||
(13.) FC Grimma | 0:0 | VFC Plauen (1.) | ||||
(16.) SV 09 Arnstadt | 2:3 | FCE Wernigerode (10.) | ||||
(7.) Sandersdorf | 4:2 | Ein. Rudolstadt (14.) | ||||
Sun 4/14/242:00 PM | ||||||
(8.) SC Freital | 3:1 | VfB Krieschow (6.) | ||||
(3.) G. Halberstadt | 2:0 | Ludwigsfelde (9.) | ||||
(12.) VfL Halle 96 | 0:0 | Mo. Marienberg (15.) | ||||
(5.) VfB Auerbach | 4:1 | Magdeburg II (4.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/19/246:30 PM | ||||||
(11.) Budissa Bautzen | 0:1 | SC Freital (8.) | ||||
Sat 4/20/242:00 PM | ||||||
(4.) Magdeburg II | 3:1 | Sandersdorf (7.) | ||||
(1.) VFC Plauen | 5:0 | FCE Wernigerode (10.) | ||||
(9.) Ludwigsfelde | 2:2 | FC Grimma (13.) | ||||
(6.) VfB Krieschow | 3:2 | G. Halberstadt (3.) | ||||
(14.) Ein. Rudolstadt | 0:3 | Bischofswerda (2.) | ||||
Sun 4/21/242:00 PM | ||||||
(12.) VfL Halle 96 | 2:0 | SV 09 Arnstadt (16.) | ||||
Tue 4/30/246:15 PM | ||||||
(15.) Mo. Marienberg | 0:4 | VfB Auerbach (5.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/26/247:30 PM | ||||||
(6.) Sandersdorf | 4:0 | Mo. Marienberg (15.) | ||||
Sat 4/27/242:00 PM | ||||||
(16.) SV 09 Arnstadt | 0:2 | VFC Plauen (1.) | ||||
(5.) VfB Auerbach | 4:0 | VfL Halle 96 (13.) | ||||
(2.) Bischofswerda | 1:3 | Magdeburg II (4.) | ||||
(8.) SC Freital | 0:2 | Ein. Rudolstadt (14.) | ||||
(3.) G. Halberstadt | 2:0 | Budissa Bautzen (11.) | ||||
Sun 4/28/242:00 PM | ||||||
(12.) FC Grimma | 2:0 | VfB Krieschow (7.) | ||||
(9.) FCE Wernigerode | 2:1 | Ludwigsfelde (10.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/3/246:00 PM | ||||||
(12.) VfL Halle 96 | 1:0 | Sandersdorf (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(5.) VfB Auerbach | 3:1 | SV 09 Arnstadt (16.) | ||||
Sat 5/4/242:00 PM | ||||||
(8.) SC Freital | 2:2 | Magdeburg II (4.) | ||||
(10.) Ludwigsfelde | 0:0 | VFC Plauen (1.) | ||||
(6.) VfB Krieschow | 1:1 | FCE Wernigerode (9.) | ||||
(15.) Mo. Marienberg | 2:1 | Bischofswerda (2.) | ||||
Sun 5/5/242:00 PM | ||||||
(11.) Budissa Bautzen | 3:3 | FC Grimma (13.) | ||||
(14.) Ein. Rudolstadt | 3:0 | G. Halberstadt (3.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/11/242:00 PM | ||||||
(1.) VFC Plauen | 4:1 | VfB Krieschow (6.) | ||||
(16.) SV 09 Arnstadt | 4:3 | Ludwigsfelde (10.) | ||||
(7.) Sandersdorf | 2:3 | VfB Auerbach (4.) | ||||
(2.) Bischofswerda | 4:2 | VfL Halle 96 (13.) | ||||
(8.) SC Freital | 1:0 | Mo. Marienberg (15.) | ||||
(3.) G. Halberstadt | 3:2 | Magdeburg II (5.) | ||||
Sun 5/12/242:00 PM | ||||||
(11.) FC Grimma | 2:1 | Ein. Rudolstadt (14.) | ||||
(9.) FCE Wernigerode | 3:1 | Budissa Bautzen (12.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/18/241:17 PM | ||||||
(11.) Budissa Bautzen | 2:2 | VFC Plauen (1.) | ||||
(5.) VfB Auerbach | 2:3 | Bischofswerda (2.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(8.) Sandersdorf | 1:2 | SV 09 Arnstadt (15.) | ||||
(6.) VfB Krieschow | 3:2 | Ludwigsfelde (10.) | ||||
(13.) Ein. Rudolstadt | 3:0 | FCE Wernigerode (9.) | ||||
(4.) Magdeburg II | 2:0 | FC Grimma (12.) | ||||
(16.) Mo. Marienberg | 3:4 | G. Halberstadt (3.) | ||||
Sun 5/19/242:00 PM | ||||||
(14.) VfL Halle 96 | 2:3 | SC Freital (7.) |
29.Matchday
30.Matchday