LigaPro Serie A
- Number of teams: 0 teams
- Players: 0
- Foreigners: 0 Players %
- ø-Market value: -
Complete LigaPro Serie A schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/9/192:00 AM | ||||||
(8.) Guayaquil City | 1:1 | CD Macará (9.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(16.) Fuerza Amarilla | 0:2 | Delfín SC (2.) | ||||
11:15 PM | ||||||
(4.) LDU Quito | 3:2 | CD Olmedo (11.) | ||||
Sun 2/10/191:30 AM | ||||||
(1.) Barcelona SC | 5:2 | CD El Nacional (15.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(7.) Dep. Cuenca | 3:2 | Independiente (10.) | ||||
10:05 PM | ||||||
(14.) SD Aucas | 0:2 | CS Emelec (3.) | ||||
Mon 2/11/1912:05 AM | ||||||
(12.) Técnico U. | 1:2 | Uni. Católica (5.) | ||||
Tue 2/12/191:15 AM | ||||||
(13.) CD América | 0:1 | Mushuc Runa SC (6.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/16/191:15 AM | ||||||
(15.) CD El Nacional | 1:3 | SD Aucas (9.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(11.) CD Olmedo | 1:0 | CD América (14.) | ||||
11:15 PM | ||||||
(4.) Uni. Católica | 0:0 | LDU Quito (2.) | ||||
Sun 2/17/191:30 AM | ||||||
(12.) CD Macará | 0:0 | Barcelona SC (1.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(5.) Mushuc Runa SC | 1:1 | Dep. Cuenca (6.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(7.) CS Emelec | 1:2 | Fuerza Amarilla (16.) | ||||
Mon 2/18/1912:30 AM | ||||||
(8.) Delfín SC | 0:1 | Guayaquil City (3.) | ||||
Tue 2/19/191:15 AM | ||||||
(10.) Independiente | 1:0 | Técnico U. (13.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/23/191:15 AM | ||||||
(5.) Dep. Cuenca | 1:0 | CS Emelec (12.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(16.) Fuerza Amarilla | 1:4 | CD Olmedo (3.) | ||||
11:15 PM | ||||||
(13.) CD América | 0:1 | LDU Quito (2.) | ||||
Sun 2/24/191:30 AM | ||||||
(14.) Técnico U. | 0:2 | CD Macará (8.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(4.) SD Aucas | 3:1 | Uni. Católica (10.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(1.) Barcelona SC | 2:0 | Mushuc Runa SC (11.) | ||||
Mon 2/25/1912:30 AM | ||||||
(15.) CD El Nacional | 0:1 | Delfín SC (6.) | ||||
Tue 2/26/191:15 AM | ||||||
(9.) Guayaquil City | 0:1 | Independiente (7.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/2/191:15 AM | ||||||
(3.) Dep. Cuenca | 2:0 | CD América (15.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(2.) Delfín SC | 4:2 | SD Aucas (10.) | ||||
11:30 PM | ||||||
(1.) LDU Quito | 4:0 | Guayaquil City (12.) | ||||
Sun 3/3/192:00 AM | ||||||
(9.) CS Emelec | 1:0 | Técnico U. (14.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(11.) Mushuc Runa SC | 0:1 | CD El Nacional (13.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(4.) Independiente | 3:0 | Barcelona SC (7.) | ||||
Mon 3/4/1912:30 AM | ||||||
(8.) CD Olmedo | 0:2 | CD Macará (5.) | ||||
Tue 3/5/191:15 AM | ||||||
(6.) Uni. Católica | 6:0 | Fuerza Amarilla (16.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/9/191:15 AM | ||||||
(15.) Técnico U. | 0:3 | CD Olmedo (7.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(10.) SD Aucas | 1:1 | Mushuc Runa SC (11.) | ||||
11:15 PM | ||||||
(1.) CD Macará | 3:0 | LDU Quito (6.) | ||||
Sun 3/10/191:30 AM | ||||||
(12.) Guayaquil City | 1:1 | Fuerza Amarilla (16.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(5.) Independiente | 0:0 | CD América (14.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(8.) Barcelona SC | 1:2 | Uni. Católica (2.) | ||||
Mon 3/11/1912:30 AM | ||||||
(4.) Delfín SC | 0:0 | CS Emelec (9.) | ||||
Tue 3/12/191:15 AM | ||||||
(13.) CD El Nacional | 1:1 | Dep. Cuenca (3.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/15/199:00 PM | ||||||
(12.) Mushuc Runa SC | 0:2 | Independiente (3.) | ||||
Sat 3/16/199:00 PM | ||||||
(6.) CD Olmedo | 1:1 | Guayaquil City (11.) | ||||
11:15 PM | ||||||
(2.) Uni. Católica | 2:1 | Delfín SC (7.) | ||||
Sun 3/17/191:30 AM | ||||||
(14.) CD América | 0:1 | CD Macará (1.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(8.) LDU Quito | 0:1 | SD Aucas (10.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(16.) Fuerza Amarilla | 0:3 | Barcelona SC (5.) | ||||
11:30 PM | ||||||
(9.) CS Emelec | 2:1 | CD El Nacional (13.) | ||||
Tue 3/19/192:00 AM | ||||||
(4.) Dep. Cuenca | 4:3 | Técnico U. (15.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/30/197:00 PM | ||||||
(6.) SD Aucas | 1:0 | Dep. Cuenca (4.) | ||||
9:10 PM | ||||||
(1.) CD Macará | 1:0 | Uni. Católica (3.) | ||||
11:30 PM | ||||||
(7.) Barcelona SC | 1:1 | LDU Quito (9.) | ||||
Sun 3/31/193:00 AM | ||||||
(2.) Independiente | 1:0 | CS Emelec (10.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(13.) CD El Nacional | 1:1 | CD Olmedo (8.) | ||||
10:10 PM | ||||||
(5.) Delfín SC | 1:0 | Mushuc Runa SC (12.) | ||||
Mon 4/1/1912:30 AM | ||||||
(14.) Técnico U. | 2:1 | Fuerza Amarilla (16.) | ||||
Tue 4/2/192:15 AM | ||||||
(11.) Guayaquil City | 1:1 | CD América (15.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/6/192:15 AM | ||||||
(10.) LDU Quito | 0:0 | Técnico U. (14.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(11.) Mushuc Runa SC | 3:2 | Guayaquil City (12.) | ||||
Sun 4/7/1912:30 AM | ||||||
(6.) Dep. Cuenca | 2:3 | Delfín SC (4.) | ||||
3:00 AM | ||||||
(15.) CD América | 2:2 | Barcelona SC (9.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(16.) Fuerza Amarilla | 0:1 | Independiente (1.) | ||||
11:15 PM | ||||||
(7.) CS Emelec | 1:0 | CD Macará (2.) | ||||
Mon 4/8/191:30 AM | ||||||
(3.) Uni. Católica | 3:1 | CD El Nacional (13.) | ||||
Tue 4/9/192:15 AM | ||||||
(5.) CD Olmedo | 2:1 | SD Aucas (8.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/13/192:15 AM | ||||||
(6.) Barcelona SC | 6:2 | Dep. Cuenca (10.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(3.) CD Macará | 1:1 | Mushuc Runa SC (12.) | ||||
Sun 4/14/1912:15 AM | ||||||
(1.) Independiente | 2:1 | Uni. Católica (4.) | ||||
2:30 AM | ||||||
(2.) Delfín SC | 4:0 | CD Olmedo (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(14.) CD El Nacional | 2:2 | LDU Quito (8.) | ||||
9:15 PM | ||||||
(13.) Técnico U. | 3:2 | CD América (15.) | ||||
Mon 4/15/1912:01 AM | ||||||
(11.) Guayaquil City | 1:0 | CS Emelec (9.) | ||||
Tue 4/16/192:15 AM | ||||||
(5.) SD Aucas | 2:1 | Fuerza Amarilla (16.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/20/192:15 AM | ||||||
(6.) CD Olmedo | 2:1 | Dep. Cuenca (10.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(15.) CD América | 1:1 | SD Aucas (7.) | ||||
9:15 PM | ||||||
(2.) Uni. Católica | 1:0 | Guayaquil City (12.) | ||||
Sun 4/21/1912:01 AM | ||||||
(8.) LDU Quito | 2:1 | CS Emelec (9.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(16.) Fuerza Amarilla | 1:2 | Mushuc Runa SC (11.) | ||||
11:15 PM | ||||||
(5.) Barcelona SC | 3:1 | Delfín SC (4.) | ||||
Mon 4/22/191:30 AM | ||||||
(3.) CD Macará | 1:1 | Independiente (1.) | ||||
Tue 4/23/192:15 AM | ||||||
(14.) Técnico U. | 0:2 | CD El Nacional (13.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/27/193:00 AM | ||||||
(10.) Dep. Cuenca | 1:2 | Uni. Católica (2.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(13.) CD El Nacional | 3:0 | Fuerza Amarilla (16.) | ||||
11:15 PM | ||||||
(1.) Independiente | 2:1 | CD Olmedo (8.) | ||||
Sun 4/28/191:30 AM | ||||||
(7.) SD Aucas | 3:4 | Barcelona SC (3.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(12.) Mushuc Runa SC | 0:4 | LDU Quito (6.) | ||||
11:15 PM | ||||||
(11.) Guayaquil City | 3:1 | Técnico U. (14.) | ||||
Mon 4/29/191:30 AM | ||||||
(9.) CS Emelec | 3:0 | CD América (15.) | ||||
Tue 4/30/192:15 AM | ||||||
(5.) Delfín SC | 1:1 | CD Macará (4.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/4/192:15 AM | ||||||
(4.) CD Macará | 3:0 | SD Aucas (8.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(7.) CD Olmedo | 3:1 | CS Emelec (9.) | ||||
Sun 5/5/1912:15 AM | ||||||
(6.) LDU Quito | 1:1 | Independiente (1.) | ||||
2:30 AM | ||||||
(2.) Uni. Católica | 1:0 | Mushuc Runa SC (13.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(16.) Fuerza Amarilla | 2:2 | Dep. Cuenca (11.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(14.) Técnico U. | 1:2 | Delfín SC (5.) | ||||
Mon 5/6/191:00 AM | ||||||
(3.) Barcelona SC | 1:0 | Guayaquil City (12.) | ||||
Tue 5/7/192:15 AM | ||||||
(15.) CD América | 1:3 | CD El Nacional (10.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/11/193:00 AM | ||||||
(11.) Dep. Cuenca | 1:2 | CD Macará (4.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(16.) Fuerza Amarilla | 3:0 | CD América (15.) | ||||
Sun 5/12/1912:15 AM | ||||||
(8.) SD Aucas | 2:1 | Independiente (3.) | ||||
2:30 AM | ||||||
(9.) CD El Nacional | 2:1 | Guayaquil City (12.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(13.) Mushuc Runa SC | 3:4 | Técnico U. (14.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(5.) Delfín SC | 2:1 | LDU Quito (6.) | ||||
Mon 5/13/191:00 AM | ||||||
(10.) CS Emelec | 0:1 | Barcelona SC (2.) | ||||
Tue 5/14/192:15 AM | ||||||
(1.) Uni. Católica | 2:0 | CD Olmedo (7.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/18/192:15 AM | ||||||
(2.) Independiente | 1:0 | CD El Nacional (10.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(3.) CD Macará | 5:1 | Fuerza Amarilla (16.) | ||||
11:15 PM | ||||||
(9.) CS Emelec | 1:0 | Uni. Católica (4.) | ||||
Sun 5/19/191:30 AM | ||||||
(6.) LDU Quito | 2:2 | Dep. Cuenca (11.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(15.) CD América | 1:1 | Delfín SC (5.) | ||||
11:15 PM | ||||||
(14.) Técnico U. | 0:3 | Barcelona SC (1.) | ||||
Mon 5/20/191:30 AM | ||||||
(7.) CD Olmedo | 1:1 | Mushuc Runa SC (13.) | ||||
Tue 5/21/192:15 AM | ||||||
(12.) Guayaquil City | 1:1 | SD Aucas (8.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/25/1912:01 AM | ||||||
(4.) Uni. Católica | 1:0 | CD América (15.) | ||||
2:30 AM | ||||||
(1.) Barcelona SC | 2:0 | CD Olmedo (9.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(16.) Fuerza Amarilla | 1:1 | LDU Quito (7.) | ||||
Sun 5/26/1912:15 AM | ||||||
(11.) CD El Nacional | 1:2 | CD Macará (3.) | ||||
2:30 AM | ||||||
(10.) Dep. Cuenca | 2:0 | Guayaquil City (12.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(6.) SD Aucas | 1:0 | Técnico U. (14.) | ||||
9:15 PM | ||||||
(13.) Mushuc Runa SC | 0:2 | CS Emelec (8.) | ||||
11:30 PM | ||||||
(5.) Delfín SC | 0:1 | Independiente (2.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 7/5/192:15 AM | ||||||
(1.) Independiente | 2:0 | Dep. Cuenca (11.) | ||||
Sat 7/6/192:15 AM | ||||||
(3.) Uni. Católica | 6:2 | Técnico U. (14.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(12.) Mushuc Runa SC | 2:1 | CD América (15.) | ||||
Sun 7/7/1912:01 AM | ||||||
(9.) CD Olmedo | 0:2 | LDU Quito (6.) | ||||
2:15 AM | ||||||
(10.) CD El Nacional | 1:0 | Barcelona SC (4.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(5.) Delfín SC | 1:0 | Fuerza Amarilla (16.) | ||||
Mon 7/8/191:00 AM | ||||||
(7.) CS Emelec | 2:1 | SD Aucas (8.) | ||||
Tue 7/9/192:15 AM | ||||||
(2.) CD Macará | 2:0 | Guayaquil City (13.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/13/193:00 AM | ||||||
(11.) Dep. Cuenca | 3:1 | Mushuc Runa SC (12.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(16.) Fuerza Amarilla | 1:4 | CS Emelec (6.) | ||||
Sun 7/14/191:00 AM | ||||||
(7.) LDU Quito | 1:5 | Uni. Católica (2.) | ||||
3:10 AM | ||||||
(14.) Técnico U. | 1:1 | Independiente (3.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) SD Aucas | 0:0 | CD El Nacional (10.) | ||||
11:15 PM | ||||||
(4.) Barcelona SC | 1:2 | CD Macará (1.) | ||||
Mon 7/15/191:30 AM | ||||||
(13.) Guayaquil City | 1:3 | Delfín SC (5.) | ||||
Tue 7/16/192:15 AM | ||||||
(15.) CD América | 1:1 | CD Olmedo (9.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 7/19/192:15 AM | ||||||
(7.) LDU Quito | 1:0 | CD América (15.) | ||||
Sat 7/20/193:00 AM | ||||||
(6.) CS Emelec | 0:1 | Dep. Cuenca (10.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(4.) Delfín SC | 1:1 | CD El Nacional (11.) | ||||
11:15 PM | ||||||
(9.) CD Olmedo | 1:0 | Fuerza Amarilla (16.) | ||||
Sun 7/21/191:30 AM | ||||||
(2.) Uni. Católica | 1:1 | SD Aucas (8.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(12.) Mushuc Runa SC | 5:1 | Barcelona SC (5.) | ||||
11:15 PM | ||||||
(3.) Independiente | 2:2 | Guayaquil City (13.) | ||||
Tue 7/23/192:15 AM | ||||||
(1.) CD Macará | 2:0 | Técnico U. (14.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 7/27/192:15 AM | ||||||
(13.) Guayaquil City | 1:0 | LDU Quito (8.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(7.) SD Aucas | 4:2 | Delfín SC (5.) | ||||
Sun 7/28/1912:15 AM | ||||||
(10.) CD El Nacional | 2:0 | Mushuc Runa SC (12.) | ||||
2:30 AM | ||||||
(14.) Técnico U. | 2:2 | CS Emelec (6.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(16.) Fuerza Amarilla | 1:2 | Uni. Católica (2.) | ||||
11:15 PM | ||||||
(4.) Barcelona SC | 4:1 | Independiente (3.) | ||||
Mon 7/29/191:30 AM | ||||||
(1.) CD Macará | 1:1 | CD Olmedo (9.) | ||||
Tue 7/30/192:15 AM | ||||||
(15.) CD América | 3:0 | Dep. Cuenca (11.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/3/193:00 AM | ||||||
(11.) Dep. Cuenca | 2:2 | CD El Nacional (9.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(15.) CD América | 1:1 | Independiente (3.) | ||||
8:15 PM | ||||||
(13.) Mushuc Runa SC | 1:2 | SD Aucas (6.) | ||||
10:30 PM | ||||||
(16.) Fuerza Amarilla | 0:1 | Guayaquil City (12.) | ||||
Sun 8/4/199:00 PM | ||||||
(8.) LDU Quito | 1:1 | CD Macará (2.) | ||||
11:15 PM | ||||||
(1.) Uni. Católica | 2:1 | Barcelona SC (5.) | ||||
Mon 8/5/191:30 AM | ||||||
(7.) CS Emelec | 0:1 | Delfín SC (4.) | ||||
Tue 8/6/192:15 AM | ||||||
(10.) CD Olmedo | 0:2 | Técnico U. (14.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/10/192:15 AM | ||||||
(1.) CD Macará | 1:0 | CD América (15.) | ||||
7:15 PM | ||||||
(5.) Independiente | 2:3 | Mushuc Runa SC (13.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(3.) Delfín SC | 2:1 | Uni. Católica (2.) | ||||
Sun 8/11/1912:01 AM | ||||||
(12.) Guayaquil City | 3:0 | CD Olmedo (11.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(6.) SD Aucas | 2:1 | LDU Quito (8.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(14.) Técnico U. | 1:2 | Dep. Cuenca (10.) | ||||
Mon 8/12/1912:01 AM | ||||||
(9.) CD El Nacional | 1:0 | CS Emelec (7.) | ||||
Tue 8/13/192:30 AM | ||||||
(4.) Barcelona SC | 2:1 | Fuerza Amarilla (16.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/17/192:15 AM | ||||||
(7.) LDU Quito | 2:0 | Barcelona SC (5.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(12.) Mushuc Runa SC | 2:0 | Delfín SC (4.) | ||||
Sun 8/18/1912:15 AM | ||||||
(15.) CD América | 3:0 | Guayaquil City (13.) | ||||
2:30 AM | ||||||
(10.) Dep. Cuenca | 1:2 | SD Aucas (6.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(11.) CD Olmedo | 0:2 | CD El Nacional (8.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(16.) Fuerza Amarilla | 2:2 | Técnico U. (14.) | ||||
Mon 8/19/1912:30 AM | ||||||
(9.) CS Emelec | 1:3 | Independiente (3.) | ||||
Tue 8/20/192:15 AM | ||||||
(2.) Uni. Católica | 1:3 | CD Macará (1.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/24/192:15 AM | ||||||
(6.) SD Aucas | 1:0 | CD Olmedo (12.) | ||||
10:00 PM | ||||||
(4.) Delfín SC | 2:0 | Dep. Cuenca (10.) | ||||
Sun 8/25/1912:15 AM | ||||||
(14.) Técnico U. | 0:2 | LDU Quito (7.) | ||||
2:30 AM | ||||||
(5.) Barcelona SC | 4:0 | CD América (15.) | ||||
7:15 PM | ||||||
(8.) CD El Nacional | 0:1 | Uni. Católica (2.) | ||||
9:45 PM | ||||||
(11.) Guayaquil City | 4:2 | Mushuc Runa SC (13.) | ||||
Mon 8/26/1912:01 AM | ||||||
(1.) CD Macará | 2:1 | CS Emelec (9.) | ||||
Tue 8/27/192:15 AM | ||||||
(3.) Independiente | 2:0 | Fuerza Amarilla (16.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 8/31/193:00 AM | ||||||
(10.) Dep. Cuenca | 1:1 | Barcelona SC (5.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(14.) CD América | 2:0 | Técnico U. (15.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(16.) Fuerza Amarilla | 3:3 | SD Aucas (6.) | ||||
Sun 9/1/1912:30 AM | ||||||
(3.) Uni. Católica | 0:1 | Independiente (2.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(12.) CD Olmedo | 2:2 | Delfín SC (4.) | ||||
11:15 PM | ||||||
(8.) CS Emelec | 2:1 | Guayaquil City (11.) | ||||
Mon 9/2/191:30 AM | ||||||
(7.) LDU Quito | 2:0 | CD El Nacional (9.) | ||||
Tue 9/3/192:15 AM | ||||||
(13.) Mushuc Runa SC | 1:1 | CD Macará (1.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 9/12/192:15 AM | ||||||
(2.) Independiente | 0:2 | CD Macará (1.) | ||||
Sat 9/14/193:00 AM | ||||||
(10.) Dep. Cuenca | 2:1 | CD Olmedo (13.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(12.) Mushuc Runa SC | 3:0 | Fuerza Amarilla (16.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(6.) Delfín SC | 1:2 | Barcelona SC (4.) | ||||
Sun 9/15/1912:30 AM | ||||||
(5.) SD Aucas | 3:0 | CD América (15.) | ||||
9:00 PM | ||||||
(11.) Guayaquil City | 2:1 | Uni. Católica (3.) | ||||
11:15 PM | ||||||
(8.) CS Emelec | 1:1 | LDU Quito (7.) | ||||
Tue 9/17/192:15 AM | ||||||
(9.) CD El Nacional | 1:2 | Técnico U. (14.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/21/192:15 AM | ||||||
(14.) Técnico U. | 4:4 | Guayaquil City (11.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(15.) CD América | 1:2 | CS Emelec (8.) | ||||
Sun 9/22/1912:30 AM | ||||||
(1.) CD Macará | 1:1 | Delfín SC (5.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(7.) LDU Quito | 4:0 | Mushuc Runa SC (13.) | ||||
9:15 PM | ||||||
(16.) Fuerza Amarilla | 0:4 | CD El Nacional (9.) | ||||
11:30 PM | ||||||
(3.) Barcelona SC | 2:1 | SD Aucas (6.) | ||||
Tue 9/24/192:15 AM | ||||||
(2.) Uni. Católica | 2:0 | Dep. Cuenca (10.) | ||||
Wed 10/23/1911:00 PM | ||||||
(12.) CD Olmedo | 1:0 | Independiente (4.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/28/193:00 AM | ||||||
(10.) Dep. Cuenca | 3:0 | Fuerza Amarilla (16.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(12.) Mushuc Runa SC | 1:1 | Uni. Católica (3.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(6.) SD Aucas | 0:0 | CD Macará (1.) | ||||
Sun 9/29/191:30 AM | ||||||
(11.) Guayaquil City | 0:2 | Barcelona SC (2.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(9.) CD El Nacional | 0:1 | CD América (15.) | ||||
9:15 PM | ||||||
(4.) Delfín SC | 4:2 | Técnico U. (14.) | ||||
11:30 PM | ||||||
(8.) CS Emelec | 3:1 | CD Olmedo (13.) | ||||
Tue 10/1/192:30 AM | ||||||
(5.) Independiente | 0:1 | LDU Quito (7.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/19/192:15 AM | ||||||
(12.) CD Olmedo | 0:0 | Uni. Católica (2.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(4.) Independiente | 4:0 | SD Aucas (7.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(11.) Guayaquil City | 0:1 | CD El Nacional (9.) | ||||
Sun 10/20/1912:30 AM | ||||||
(1.) CD Macará | 1:1 | Dep. Cuenca (10.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(15.) CD América | 3:0 | Fuerza Amarilla (16.) | ||||
9:15 PM | ||||||
(6.) LDU Quito | 1:1 | Delfín SC (5.) | ||||
Mon 10/21/1912:01 AM | ||||||
(3.) Barcelona SC | 0:3 | CS Emelec (8.) | ||||
Tue 10/22/192:15 AM | ||||||
(14.) Técnico U. | 3:0 | Mushuc Runa SC (13.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/26/192:15 AM | ||||||
(6.) SD Aucas | 4:2 | Guayaquil City (12.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(16.) Fuerza Amarilla | 0:3 | CD Macará (1.) | ||||
10:30 PM | ||||||
(2.) Uni. Católica | 1:1 | CS Emelec (8.) | ||||
(9.) CD El Nacional | 4:2 | Independiente (5.) | ||||
Sun 10/27/191:00 AM | ||||||
(10.) Dep. Cuenca | 1:0 | LDU Quito (7.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(13.) Mushuc Runa SC | 1:4 | CD Olmedo (11.) | ||||
9:30 PM | ||||||
(3.) Barcelona SC | 0:1 | Técnico U. (14.) | ||||
(4.) Delfín SC | 2:1 | CD América (15.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 11/2/197:00 PM | ||||||
(6.) LDU Quito | 5:2 | Fuerza Amarilla (16.) | ||||
9:15 PM | ||||||
(15.) CD América | 1:0 | Uni. Católica (3.) | ||||
(14.) Técnico U. | 3:2 | SD Aucas (7.) | ||||
Sun 11/3/1912:01 AM | ||||||
(5.) Independiente | 0:0 | Delfín SC (4.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(11.) CD Olmedo | 1:2 | Barcelona SC (2.) | ||||
(12.) Guayaquil City | 1:2 | Dep. Cuenca (10.) | ||||
10:15 PM | ||||||
(8.) CS Emelec | 6:1 | Mushuc Runa SC (13.) | ||||
(1.) CD Macará | 0:1 | CD El Nacional (9.) |